Прийняття рішень
Як відомо, найскладніше у роботі – це її розпочати. Найскладніше в ідеї – ухвалити рішення втілити її. Тому потрібно вчитися сміливо приймати рішення та сміливо втілювати їх у життя. А для цього давайте насамперед визначимося – що таке, власне, рішення?
Як відомо, найскладніше у роботі – це її розпочати. Найскладніше в ідеї – ухвалити рішення втілити її. Тому потрібно вчитися сміливо приймати рішення та сміливо втілювати їх у життя. А для цього давайте насамперед визначимося – що таке, власне, рішення?
Рішення - це вольовий, емоційний та інтелектуальний акт вибору способу дій та мети. Результат оцінки проблем, планів, ідей, ситуацій, і, зрештою, реалізація цілей. Як будь-яка дія, що відбувається в результаті творчого процесу, рішення найчастіше приймаються нестандартно, з урахуванням поточної ситуації, факторів, що суперечать один одному, і навіть конфлікту інтересів.
Ваш власний досвід, характер, стиль управління та система цінностей – все це впливає на ухвалення рішення та закладає фундамент майбутнього результату. Саме тому рішення – насамперед дія вольова, яка потребує відповідальності та грамотного підходу до його виконання. Приймаючи рішення, Ви тим самим закладаєте кінцевий результат, тому підійти до цього питання потрібно серйозно.
Від рішення до результату ведуть два шляхи. І перш ніж приступати до його виконання, потрібно прийняти рішення – чи хочете Ви, чи потрібно Вам – керувати рішенням самостійно? Якщо так – то варто сформулювати кероване рішення.
Кероване рішення
ПЛАНУВАННЯ
На цьому етапі відбувається розподіл ролей, опис очікуваного результату та визначення термінів виконання. У ньому – відповіді на запитання: Що? Хто? Коли? В якому вигляді? Кому?
ФІКСАЦІЯ
Використовуйте будь-який зручний для Вас та всіх учасників рішення/завдання інструмент, здатний зберегти інформацію у незмінному вигляді. І зафіксуйте у ньому всі відповіді на запитання з попереднього пункту.
КОНТРОЛЬ
У терміни, попередньо вказані ще на першому етапі Ви (або співробітник, якому Ви делегували це завдання), звіряєтеся, чи все пішло за планом. Тут найважливіше – визначити, чи отриманий результат відповідає очікуваному. Якщо ж ні – у чому та на скільки? І переходимо до пункту 4.
КООРДИНАЦІЯ
Координація На цьому етапі Ви опинитеся, якщо результат не збігається з очікуваним. Тут Ви проводите «роботу над помилками» – визначаєте, що було зроблено не так, які фактори завадили (мотивація, недостатня кваліфікація, відсутність ресурсів, проблеми в трактуванні завдання, людський фактор), і що потрібно зробити для того, щоб з отриманого результату перейти до очікуваного. Після цього Ви плавно переходите в пункт 1 і відкриваєте новий цикл керування прийнятим рішенням.
Дотримуючись цих чотирьох пунктів, Ви керуєте своїм рішенням. Щоб не стикатися з типовими проблемами, коли ви керуєте своїм рішенням - оцініть, чи відповідає воно параметрам того, що рішення прийняте, про це нижче.
Зараз, перш ніж читати далі, прийміть якесь рішення. Все що завгодно – від того, який обрати костюм для пейнтболу до того, з якою компанією розпочати злиття цього півріччя.
Якщо в результаті поряд з кожним параметром, наведеним нижче, Ви зможете поставити плюс - Ви дійсно прийняли рішення. Якщо ж чогось не вистачає - значить, Ви або сильно ризикуєте або зупинилися на рівні наміру, ідеї, задуму або просто помріяли про щось.
Параметри того, що думка, яку Ви сформулювали – справді рішення на прикладі рішення «Я прийняв рішення про те, що моїй черепашці потрібен корм». Отже:
останні оновлення
Інформація для розвитку та цікавих думок