Мотивація

Маніакальне бажання

Якщо не можна, але дуже хочеться, то можна – навчали нас у школі високі другорічники. Мета виправдовує засоби – говорив один розумний, але неправильно зрозумілий філософ. Прямо «їсти не можу» – додавав один чарівний артист.

3 min read

Усім нам знайоме почуття, коли опановує бажання такої сили, що прямо «їсти не можу». Коли все, що у вас є –думки, сили, засоби, час, оточуючі люди – це лише інструменти для досягнення бажаного. У цей період ви самі собі готові зізнатися, що бажання оволоділо вами настільки, що вже незрозуміло, що більше воно чи ви. Це маніакальне бажання. Ввести себе в маніакальне бажання дуже легко, тим більше, що воно супроводжується радісним збудженням, підвищеною працездатністю, відсутністю (або як мінімум зниженням) ментальних обмежень, новизною ідей та вчинками, які базуються скоріше на емоціях, ніж на логіці.

І, зрозуміло, ви свого досягнете, тому що "бачу мету, вірю в себе, не бачу перешкод". Чим "маніакальніше" бажання, тим вища ймовірність досягти його якнайшвидше. І тим більше руйнувань довкола вас воно приносить. Чому? Тому що діє як торнадо, руйнуючи на шляху все не тому, що заважає, а просто тому, що виявилося на шляху. при цьому ви навіть не помічаєте залишеного позаду випаленого поля, адже попереду Ціль. Цікаво, що всі бажання та прагнення, які були у вас раніше, не йдуть, не перестають бути з вами. Вони стають неначе зайвим підтвердженням, додатковою мотивацією, сходами на шляху до головного бажання. Вони начебто виправдовують ваше маніакальне бажання і доповнюють його.

Ілюстрацією до цього теж може бути прагнення деяких дівчат вийти заміж. При цьому страждає робота, дозвілля, близькі люди та здоров'я, але вони успішно запевняють себе та оточуючих, що завжди хотіли мати третій розмір губ – тому що, на їхню думку, це допомагає у головному – вдалому пошуку супутника життя.

І, здавалося б, ну що небезпечного в такому бажанні, крім хіба що лякаючого слова "маніяк"? Утворилося бажання такої сили - встав, гори звернув, усе зробив, свого досяг - молодець. Але тут найчастіше нас і підстерігає фрустрація, повне розчарування і внаслідок - апатія, спустошення, нерозуміння, чого чекати від майбутнього і розкидане каміння позаду. Ви сидите сумний серед уламків і, або щиро почуваєтеся кулькою, з якої випустили повітря - сил витрачено більше, ніж було в наявності, або так само щиро підбадьорюєте та переконуєте себе, що загалом цього і хотіли, тільки радості чомусь мало.

А чи знаєте чому? Тому що ви спочатку неправильно сформулювали своє бажання. І це повело - ні, понесло - вас зовсім іншим шляхом. Тому перш ніж дозволити вашому бажанню набути сили в дев'ять балів, запитайте себе – навіщо? Для чого? Що буде, коли цього досягну? Навіщо мені це треба? І ось та остаточна відповідь і буде насправді вашим бажанням.

Наприклад, вами цілком заволоділо бажання мати мільйон. У вас в очах, як у діснеївської качки, значки долара та цілеспрямованість, що руйнує всі перешкоди на шляху. Ви зробили абсолютно все окрім, хіба що, порушення закону - і ось уже у вас в руках, як у Остапа Бендера, валізка з омріяним мільйоном.

А тепер виявляється, що ви не знаєте, навіщо він вам був потрібний. Ви взагалі хотіли просто у Ріо-де-Жанейро. Але щоб туди дістатися, потрібен просто квиток на літак :)

Щоразу, перш ніж пуститися в погоню за умовним мільйоном, зупиніться та препаруйте бажання. Навіщо мені мільйон?

1. – Щоб купити будинок. - Навіщо мені дім? - Щоб розбити довкола нього сад. - Навіщо вам садок? - Щоб ним гуляли павичі. - Навіщо вам павичі? - Щоб висмикувати в них пір'я і ставити в будинку гарну вазу. – це коректно сформульоване бажання. Окрім того, що смикати пташкам хвости не дуже добре.

2. Як навіщо? Мільйон – це круто! – це некоректно сформульоване бажання.

Коректно сформульоване бажання - та, виконання якого викликає у вас почуття ейфорії, щастя, радості, задоволення без домішок і "але". Це просте бажання, яке, як просте число, ділиться саме на себе.

Сформулювавши таким чином бажання можете сміливо формувати пожадливість, пробуджувати собі "маніяка" і сміливо кидатися на його виконання.

У тому, що у вас все вийде, немає жодних сумнівів. Людина у владі маніакального бажання здатна більше, ніж на все. І дуже важливо не витратити ці зусилля марно.

Інструкція щодо того, як почати чогось маніакально хотіти.

1. Чітке формулювання - найкращий друг маніакального бажання. Висловіть його чітко, вголос, з усіма деталями.

Варіант неправильний: «От морозиво б зараз». Як воно візьметься? Звідки? Чарівник у блакитному гелікоптері приносить ескімо тільки в пісеньках, а в реальному житті ви хоч із дивана встаньте.

Варіант правильний: «Я хочу їсти морозиво, відчувати всіма смаковими рецепторами його небесний смак, хрумтіти стаканчиком і відчувати, як розтікаються по мені зайві п'ятсот калорій». Ой, ви навіщо босоніж з дивана?

2. Не плутайте «треба» та «хочу». Дорослі успішно підмінюють ці два поняття, і потім ще дивуються, чому й цілі не досягаються, і бажання особливо вже немає.

Варіант неправильний: "Хочу завтра піти в тренажерний зал". А про себе знаєте точно, що не те щоб хочу, але треба. Тому що набрали за відпустку +5 кг до боків, та й блондинка із сусіднього офісу перестала вам усміхатися.

Варіант правильний: «Хочу поміщатись у дзеркалі, не повертаючись боком. Втягувати живіт не варіант - важко дихати. Значить, сьогодні закінчую раніше і в тренажерний зал».

3. Запускаємо "механізм усвідомленого вибору". Уявляємо, фантазуємо, візуалізуємо, що на нас чекає в результаті. Чим яскравіша і чіткіша картинка кінцевої мети, тим швидше у вас прокинеться маніакальне бажання досягти її.

Неправильний варіант: «Сьогодні зустріч з підрядником, та й неприємний він тип. Прямо бачу, який він повільний і нудний. Здамся хворим, перенесу на завтра, а то й на наступний тиждень. Ох, як у відпустку хочеться».

Правильний варіант: «Сьогодні зустріч з підрядником, та й неприємний він тип. Прямо бачу, який він повільний і нудний. Але як тільки я закінчу з ним справи, зможу полетіти у відпустку. Тепле море, холодний коктейль, вітер ворушить пальми та невагомі спідниці місцевих красунь. Чекай на мене, Майорко!».

4. «Вирощуйте» у собі бажання, як у дитинстві вміли вмовити себе, що живіт болить, щоб до школи не йти. Просто сидіть і бажаєте цього. Якщо це щось матеріальне – уявляйте, як торкаєтесь його руками (пробуєте на смак, приміряєте на себе). Якщо з більш ефемерної області – сфокусуйтесь на задоволенні, яке отримаєте. Методично, планомірно, відчуваючи як росте та міцніє у вас бажання. Як воно заповнює вас і затьмарює собою все, що було раніше. Кожну вільну і не дуже хвилину спрямовуйте на ваше Бажання і знаходьте його відображення у всьому, що оточує вас. Все, що відбувається з вами - сходинки по дорозі до виконання Бажання. Поводьтеся так, ніби вам залишилося просто прийти та взяти його.

Наприклад, вам хочеться в Париж. Бажайте цього скрізь і завжди, дивіться вдома старе романтичне кіно, купуйте круасани з пекарні на куті, купіть берет. А, та й почніть вже вчити французьку, якось треба буде спілкуватися з місцевими, n`est-ce pas?